Victorii pe linie în liga a treia

Toate cele 3 echipe din Gorj implicate în meciuri, vineri la nivelul ligii a III-a, au reuşit să câştige. Pandurii II a reuşit surpriza etapei, reuşind să se impună cu 1-0 pe terenul celor de la Millenium Giarmata. Gavrilescu a fost marcatorul unicului gol cu 6 minute înainte de final. Jiul Rovinari s-a impus tot cu 1-0 pe teren propriu contra celor de la Vulturii Lugoj. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Daviţoiu imediat după pauză. În fine, Minerul Mătăsari s-a impus şi ea cu 2-0 pe propriul teren în faţa codaşei CS Vladimirescu. Golurile trupei lui Victor Ardeoiu au fost reuşite de Roman şi Drăcea, câte unul în fiecare repriză. Cealaltă echipă din Gorj implicată în seria a IV-a a ligii a III-a, Minerul Motru, a stat în această etapă.