Ţicleni, victorie în derby cu 2 oameni în minus !

Petrofac Ţicleni s-a impus în meciul cel mai tare de la judeţ, 1-0 cu Ştiinţa Turceni. Şi asta în ciuda faptului că oamenii lui Răscol au avut 2 jucători eliminaţi în repriza a doua, pe Tiron şi Murdărea. Meciul nu a fost lipsit de scandal, gazdele acuzând un gol valabil la o fază încâlcită în care mingea a fost respinsă din preajma liniei porţii. Culmea, cât timp au fost 11 la 11, Turceni a fost clar echipa mai bună, lovind o dată bara şi ratând şi un penalty. După cele 2 eliminări însă, Ţicleniul a renăscut parcă şi a dat lovitura în prelungiri prin Amzucu.

Rezultate liga a IV-a, etapa a 8-a:

Petrofac Ţicleni – Ştiinţa Turceni 1-0, Unirea Cruşeţ – Energetica Tismana 3-1, Minerul II Mătăsari – Gilortul Tg-Cărbuneşti 1-3, Ştiinţa Hurezani – Parângul Sadu 2-1, Viitorul Negomir – Internaţional Băleşti 0-3, Inter Bîlteni – Vulturii Fărcăşeşti 2-1, Petrolul Stoina – Flacăra Roşia de Amaradia 3-0 (neprezentare)