Al şaptelea gol nu a fost cu noroc pentru dos Santos

Alex dos Santos se dovedeşte a fi unul dintre cei mai eficienţi atacanţi ai pandurilor, transmite CS Pandurii. Golul cu Botoşani a fost cel cu numărul 7 din acest sezon în Liga 1 pentru atacantul de 23 de ani, dar nu a adus echipei sale victoria. Alex dos Santos a urcat acum solitar pe locul 2 în clasamentul golgeterilor de la Pandurii Târgu Jiu, depăşindu-l pe Matulevicius, rămas la cota 6, şi fiind întrecut doar de Eric de Oliveira, autor a 11 goluri în acest sezon în Liga 1. Alex dos Santos a ajuns la 7 goluri pentru Pandurii în 784 de minute jucate în Liga 1, rezultând o medie excelentă de un gol la fiecare 109 minute. Brazilianul, ce a mai evoluat în trecut la Concordia Chiajna sau U Cluj, are la activ şi un gol în Cupa României în acest sezon în victoria, 4-0, cu Farul Constanţa. (A.P.)