Califarm, liderul Campionatului “Dolce Vita”

Califarm a câștigat ediția a şasea a Campionatului Județean de Fotbal pe teren redus “Dolce Vita”. În weekend s-au disputat ultimele meciuri din play-off. Califarm a învins CS Dragon cu scorul de 12-6. Ralbex s-a clasat pe locul 2. Kaschetă- Brendea Tour a prins podiumul, a urcat pe locul 3. Sorin Bunea de la “Dolce Vita” a fost desemnat cel mai bun portar, iar Daniel Buleac golgeterul competiției. Componentul Naționalei României de Futsal, Al Ioanei, a jucat în ultimul meci al play-offului pentru câștigătorii campionatului, Califarm. Târgujianul și-a felicitat colegii pentru că au reușit să pună mână pe trofeu.

Ocupanți ai locului 2 în Campionatul Dolce Vita, fotbaliștii de la Ralbex nu au mai avut decât să recunoască că jucătorii de la Califarm au fost mai buni. Au meritat să câștige. Pentru la anul, Ralbex vrea să își facă echipă tare cu care să tragă la locul I.