Ce le-a promis Rădoi jucătorilor Universității Craiova

Universitatea Craiova s-a impus în fața celor de la U Cluj, scor 1-0, în etapa a 17-a din Superliga. Antrenorul Mirel Rădoi a dezvăluit că le-a rămas dator cu o masă jucătorilor de la Universitatea Craiova după acest meci.

Tehnicianul grupării din Bănie a explicat că le-a promis jucătorilor că îi va scoate la masă de fiecare dată când reușesc să mențină poarta intactă într-un meci, fapt care s-a și întâmplat la meciul cu U Cluj. „O victorie pe deplin meritată, deși U Cluj a avut și ea ocazii, dar au plecat de la nesincronizările noastre. Practic, situațiile lui U Cluj au fost cadourile noastre. În prima repriză cred că am avut 80% posesie. Dacă marcam la acel penalty din prima repriză, diferența de scor era mai mare, că U Cluj ar fi riscat mai mult apoi. Spațiile deveneau mult mai mari între compartimente. Mă minunez de pe bancă atunci când văd aceste ocazii mari. Chiar am avut și alte ocazii în această seară în afară de cea a lui Rivaldinho. Am trăit unele momente periculos, chiar și în finalul partidei am făcut o greșeală. Am intrat prea devreme în careu. Probabil din cauza suporterilor nu m-am făcut auzit de pe bancă. Pentru mine Bancu nu e nicio surpriză. Nu doar cu mine a jucat titular, să fiu eu singurul imbecil care a jucat cu el acolo. Poziția lui Crețu e normal să aibă libertate, are simțul golului. Mă bucur că până la urmă câștigăm și nu primim gol. Aceasta e partea bună a lucrurilor. În continuare după această victorie sunt dator la băieți cu o masă că n-au primit gol. Da, după fiecare meci când nu primim gol sunt dator la ei cu câte ceva”, a declarat antrenorul oltenilor după meciul disputat sâmbătă seară.