Echipa a doua, învinsă de pandurul Negrescu

Pandurii II a pierdut meciul de pe teren propriu cu Jiul Rovinari cu scorul de 2-3. Echipa antrenată de Adrian Bogoi şi Sorin Vintilescu a deschis scorul în minutul 17 prin Trifu după o cursă de senzaţie şi şi-a dublat avantajul prin golul din penalty reuşit de Dănăricu în minutul 34. Tinerii panduri au scăzut nivelul în repriza a doua şi Jiul a profitat. Mai întâi Fotescu a redus din handicap imediat după pauză pentru ca Zamfir să restabilească egalitatea în minutul 57. În minutul 63 Negrescu a dat autogol. Pandurii II rămâne cu 22 de puncte în clasament şi coboară pe locul 7 în seria a IV-a a ligii a III-a, în timp ce Jiul Rovinari ajunge la 24 de puncte şi urcă în faţa pandurilor în clasament. Pandurii II este unul din pariurile noii conduceri de la clubul gorjean, care a decis să mizeze exclusiv pe tineri sub 21 de ani. Primele două meciuri jucate în această formulă au fost însă pierdute. (A.P.)