Energia lui Rudic a pierdut la Minaur

Energia Târgu-Jiu a pierdut pe terenul campioanei HCM Baia Mare. Gazdele de la Minaur s-au impus cu 29-27. După acest eşec, formaţia antrenată de Bozo Rudic rămâne pe locul 12 în Liga Naţională şi se pregăteşte pentru duelul de duminică, de pe teren propriu, cu vecina de clasament, CSM Focşani. După o pauză de aproape trei săptămâni, Energia şi-a reluat seria meciurilor din Liga Naţională cu o deplasare extrem de dificilă, pe terenul echipei campioane, HCM Minaur Baia Mare. La plecarea spre Baia Mare antrenorul Bozo Rudic a declarat că Energia merge pe terenul campioanei pentru a scoate un rezultat bun. Elevii săi au fost foarte aproape de a realiza acest lucru. Au plătit însă tribut unei căderi de 10 minute în repriza a doua, cădere care s-a dovedit a fi decisivă în stabilirea rezultatului final. (A.P.)