Gilortul Cărbuneşti a pierdut meciul de baraj, Strehaia a înscris de 3 ori

Gilortul Târgu Cărbuneşti a pierdut meciul tur al barajului de promovare în Liga 3. Scorul final al partidei de la Strehaia a fost 2-1 pentru gazde, care au înscris de două ori în poarta Gilortului şi o dată în propria poartă.

Campioana judeţului Gorj a fost condusă la Strehaia din primele minute, după ce gazdele au beneficiat de un penalti în minutul 13, iar la pauză scorul a fost 1-0 după o primă repriză echilibrată. Din minutul 51 gazdele şi-au mărit avantajul la 2-0, iar în minutul 61 au înscris din nou, dar în propria poartă.

Scorul final a fost 2-1 dar pentru Gilortul mai sunt şanse de promovare pentru că returul se va juca la Cărbuneşti pe data de 22 iunie, începând cu ora 17:30, pe Stadionul „Cristinel Răducan”.

Gilortul: Novabilschi - Popete, Dolcescu, Cocioabă, Buzurin - Almăjanu, Cîrstoiu, Avramescu, Dumitru - Codin, Meliță.

Rezerve: Velișcoiu, Purece, Manole, Mihăilescu, Grosu

Antrenor: Tavi Iordache

Vizualizări: 4,885