Handbal: Junioarele 3 de la CSM, pe locul I după primul turneu

Primul turneu de serie al Campionatului Național de Junioare 3, Seria J a avut loc la finalul săptămânii la Târgu Jiu. Junioarele CSM Târgu Jiu pregătite de Andrei Enache sunt pe locul I după meciurile de la acest prim turneu.

Echipa de handbal feminin junioare 3 a CSM Târgu Jiu a înregistrat duminică cea de-a patra victorie consecutivă în cadrul turneului de serie desfăşurat la Târgu Jiu. În ultimul meci al turneului, CSM Târgu Jiu a trecut de CSS Petroşani, scor 39-25. După primul turneu, echipa pregătită de Andrei Enache este liderul Seriei J după un parcurs excelent. În Sala Sporturilor din Târgu Jiu elevele lui Andrei Enache s-au impus în toate meciurile disputate la acest turneu şi egalează performanţa senioarelor. Handbalistele de la Târgu Jiu au învins, rând pe rând, CSM Slatina cu 31-17, CSS Hunedoara cu 41-12, HCM Craiova cu 43-17 şi CSS Petroșani, scor 39-25.

În ultimul meci al turneului elevele lui Enache s-au întâlnit cu una dintre  pretendente la primul loc în clasament reuşind o victorie fără probleme după ce au câştigat toate cele trei reprize ale meciului. Scorul pe reprize a fost: 13-10, 10-7 şi 16-8.

Componentele echipei CSM Târgu Jiu care au evoluat la acest turneu sunt: Daria Dumitru, Raluca Chiriac, Raisa Copocean, Luiza Cruceru, Bianca Bîrlete, Alesia Cişmaşu, Sonia Motoc, Laura Căciularu, Vanesa Podăriţa, Ştefania Grecu, Elisa Hentea, Slageana Radosavlevici, Emanuela Iliescu, Rebeca Imbri.