Karim se face "câine"

După doar un sezon la Pandurii, francezul Karim Boutadjine îşi face bagajele. Atacantul care a marcat de 3 ori în ultimul sezon a fost trecut deja pe lista de achiziţii a celor de la Dinamo alături de alţi 6 jucători. Karim va rămâne în memoria fanilor cu cele 2 goluri fantastice din meciul cu Oţelul Galaţi din tur, meci decis de francez în ultimul minut, 3-2. Atacantul sosit din liga a cincea din Hexagon era oricum la final de contract cu gorjenii, aceştia din urmă având şi o clauză de prelungire pe care nu aveau de gând s-o activeze. Operat de apendicită în iarnă, Karim a ratat startul returului şi nu a mai reuşit să revină în calculele lui Pustai. Francezul a bifat doar 45 de minute în partida pierdută în Giuleşti cu Rapid, scor 0-2.