Meci între abonaţi şi pandurii lui Pustai

Faţă de sezonul trecut, pandurii nu au mai emis abonamente subvenţionate către cei din energie şi minerit. Aşa se face că, dintr-o dată, cele 4-5 mii de locuri subvenţionate au devenit libere. Pandurii au scos la vânzare abonamente pentru toate cele 9.200 de locuri ale Municipalului, dar preţurile mari îi ţin departe pe fani. Mai puţin de 200 de abonamente au fost vândute în primele săptămâni şi asta din cauza tarifelor care variază între 100 de lei la peluze şi 1.000 de lei la Tribuna VIP. În aceste condiţii, oficialii gorjeni au preluat o idee inedită din Germania. 20 de abonaţi norocoşi vor putea juca un meci amical cu pandurii lui Pustai. „Campania pe care am lansat-o se numeşte „Eşti abonat? Eşti un suporter adevărat!”. 20 dintre abonaţi vor juca împotriva echipei mari în prima pauză competiţională, în septembrie. Abonaţii doritori se vor înscrie pe un tabel şi se va efectua o tragere la sorţi. Vor fi aduşi cu autocarul clubului la stadion, se vor schimba în vestiarul oaspeţilor şi vor juca două reprize de 20 de minute cu echipa mare. Sper să nu ne bată rău de tot! Dacă printre abonaţi sunt şi arbitri, aceştia vor putea să arbitreze meciul. Va fi o zi a porţilor deschise”, a declarat secretarul general al pandurilor, Daniel Băloi.

Preţuri abonamente sezon 2013-2014:

-peluze: 100 de lei                                     faţă de 50 de lei sezonul trecut

-Tribuna I şi II: 250 de lei                (150 lei sezonul trecut)

-Tribuna 0: 350 de lei                      (250 lei sezonul trecut)

-Tribuna VIP: 1.000 de lei               (500 lei sezonul trecut)

Notă: abonamentele nu sunt valabile şi pentru meciul din Europa League de pe 18 iulie, dar abonaţii vor avea prioritate la bilete

540 – de lei (120 de euro) e cel mai ieftin abonament la meciurile campioanei Europei, Bayern Munchen