Minerul Motru, din eşec în eşec

Minerul Motru o duce tot mai rău în liga a doua. Trupa lui Gabi Zahiu a pierdut din nou în ultima etapă, 1-2 la CSM Rm-Vâlcea. La al treilea meci cu Zahiu pe bancă, motrenii au fost foarte aproape să plece cu un punct de pe terenul echipei lui Claudiu Niculescu dar au primit lovitura decisivă în minutul 89. Pîrvulescu a marcat atunci cu capul după un corner şi le-a administrat gorjenilor al 9-lea eşec în cele 11 runde scurse până acum. S-a terminat 2-1 şi asta după ce Deaconescu deschisese scorul pentru vâlceni în minutul 45 iar Trifu egalase pentru motreni cu o lovitură de cap la 10 minute după pauză. Minerul rămâne cu 4 puncte în clasament şi speră cumva să evite retrogradarea în play-out-ul ce va avea loc la finele sezonului. Ultima rundă a fost favorabilă celor de la CS U Craiova. Echipa Primăriei s-a impus cu 1-0 la Mioveni prin golul lui Curelea în timp ce Craiova lui Mititelu a reuşit doar un 0-0 pe teren propriu cu ASA Tg-Mureş. FC U Craiova a coborât pe locul 6 în timp ce locurile promovabile sunt ocupate de CS U Craiova şi Gloria Bistriţa.