Mulţescu a “lătrat” în van !

Gigi Mulţescu a făcut un show puţin gustat de public. Tehnicianul celor de la Dinamo a venit îmbrăcat la costum la meci, dar nu s-a purtat ca un gentleman. A avut mereu ceva de comentat la deciziile brigăzii conduse de Istvan Kovacs şi a luat foc la eliminarea lui Grecu din minutul 62. Reluările TV au demonstrat însă că centralul i-a acordat corect cele două cartonaşe galbene fostului fundaş de la Pandurii. Lui Mulţescu nu i-a spus însă nimeni asta. După golul de 2-1 al lui Eric, conflictualul antrenor al „câinilor” i-a aplaudat ironic pe cei aflaţi pe banca pandurilor, încercând să sugereze că aceştia l-au influenţat pe Kovacs în luarea deciziilor. Ba mai mult, la final Mulţescu a făcut un gest cu adevărat grosolan. A refuzat să dea mâna cu Pustai şi i-a adresat şi ceva cuvinte de reproş tehnicianului pandurilor care a rămas foarte surprins de atitudinea lui Mulţescu. „Este vina noastră că nu am avut 2-0 sau 3-0 la pauză. Este o ruşine cum s-a schimbat arbitrul de la pauză. Nu a mai dat nimic. Nu aţi văzut cum urlau conducătorii de aici. Mă mir că a căzut pradă unei asemenea presiuni, la experienţa lui. Kovacs a distrus jocul, este păcat”, a declarat Mulţescu. Dinamo nu are însă vreo fază care să i-o reproşeze centralului din Carei. Ba mai mult, gorjenii se pot considera cei defavorizaţi pentru că Kovacs nu a dat penalty la un fault asupra lui Erico da Silva la scorul de 0-1.