Nikolic: ”Batem lejer Giurgiu”

Într-o zi plină de sport pentru microbiştii din Gorj, şi echipa de baschet a Energiei are programat un meci, de data asta pe teren propriu. Adversari le vor fi cei de la Giurgiu, iar meciul va începe de la ora 19. E la concurenţă mare cu partida de fotbal a pandurilor de la 18.30 şi meciul handbaliştilor de la 19.30. ”Nu mă tem de meciul cu CSS Giurgiu. M-am temut de meciul cu CS Otopeni, scorul la pauză a fost 39-39, dar pentru meciul cu Giurgiu nu am niciun fel de emoţie. Giurgiu nu are nicio şansă să câştige la Târgu Jiu. Sunt sigur că şi acum vor fi unul sau doi jucători care se vor relaxa pe faza de apărare, dar este treaba mea, ca antrenor, să-i depistez şi să-i schimb astfel încât în sfertul al treilea să nu mai avem niciun fel de probleme şi meciul să fie câştigat”, spune Nikolic care vrea o victorie la scor pentru a-i îmbuna pe suporteri după eşecul dureros de la precentul meci acasă, cu Oradea.