Pandurii II, bătută măr de Craiova în Cupă !

Echipa secundă a pandurilor a părăsit Cupa României în turul IV după un eşec categoric chiar pe Municipal, 1-6 cu CSU Craiova. În faţa a doar 500 de spectatori, echipa Primăriei din Bănie a condus cu 1-0 la pauză prin golul lui Dragu. În repriza a doua a plouat şi afară, dar şi cu goluri în poarta lui David Lazar. Voinea, Dragalina de două ori şi Pârvu tot de două ori au dus scorul la unul de tenis, 0-6. Golul de onoare al pandurilor a fost marcat pe final de Vlăduţi. Pandurii II s-a făcut de râs în Cupă deşi i-a avut în componenţă pe Lazar, Rada, Brata, Băcilă sau Alex dos Santos, jucători de Liga 1. Şi cealaltă echipă din Gorj, Minerul Motru, a părăsit competiţia. Fără antrenorul Fane Nanu, dar şi fără jucătorii de bază, Motru a pierdut la limită la Aurul Brad, scor 0-1.