Pandurii, meci de verificare cu echipa a doua

Pandurii Târgu Jiu a continuat şi în week-end pregătirea pentru următorul meci din Liga I care este programat vineri 9 septembrie, la Mediaş. Cu excepţia lui Christian Obodo care acuză unele mici probleme medicale, antrenorul Petre Grigoraş a folosit întregul lot pe care îl are la dispoziţie, rulând toţi jucătorii pe parcursul acestui meci de verificare. Jocul a fost un test util atât pentru prima echipă, având în vedere pauza din campionat din această săptămână, cât şi pentru echipa a doua care ar fi trebuit să înceapă noul sezon în acest week-end dar nu a jucat din cauza problemelor adversarului din prima etapă. După prima repriză de joc Pandurii Târgu Jiu a condus cu scorul de 4-0, golurile fiind marcate de Buijs, Munteanu şi Ţucudean de două ori, în repriza a doua fiind schimbată întreaga echipă. În partea a doua a jocului a mai înscris Adelin Pîrcălabu care a stabilit scorul final al acestui test de verificare, 5-0. (A.P.)