Pandurii mici au învins ruşii de la Spartak Moskova 2

Aflată în cantonament tot la Belek, echipa a doua a învins în primul amical ruşii de la Spartak Moscova 2. Elevii lui Gabi Zahiu au trecut cu scorul de 3-2 de ruşi după ce au deschis rapid scorul prin Nicoloff care a fost trimis pe teren după accidentarea lui Găman. Bănică – Dobroiu, Chibulcutean, Dăianu, Bejinaru – Stanciu, Vlăduţi, Orac, Găman – Arrieta, Golea a fost formula de start a meciului din complexul Arkadia, antrenorul mizând şi pe experienţa jucătorilor veniţi de la echipa mare, toţi trei fiind trimişi pe teren în primul unsprezece. Cei care au marcat în prima parte a meciului au fost însă tinerii, după Micoloff şi Ovidiu Golea trecând numele pe lista marcatorilor şi majorând scorul la 2-0. Până la pauză au marcat şi ruşii iar în partea a doua a jocului Zahiu a schimbat aproape întreaga echipă şi i-a mai trimis pe teren pe Constantin, Poiană, Pleaşcă, Bertea, Bugiu, Fărcăşanu, Siminic, Roberto Dumitru şi Unguru. Bertea a mai marcat în repriza a doua iar ruşii au redus din diferenţă pe final de joc, scorul fiind 3-2 pentru gorjeni.