Pandurii Târgu Jiu - Dnepr Dnepropetrovsk 1-1

Pandurii Târgu Jiu a înregistrat aseară cel de-al treilea rezultat de egalitate din stagiul de pregătire din Antalya. Echipa gorjeană a înscheiat cu scorul de 1-1 jocul cu ucrainienii de la Dnepr Dnepropetrovsk după un joc tensionat în care antrenorul Sorin Cârţu a dorit să scoată echipa de pe teren datorită jocului dur al adversarilor. După ce Rusu a fost scos de pe teren  accidentat în minutul 40 Sorin Cârţu a pătruns pe teren şi a cerut jucătorilor să iese de pe teren. Scorul a fost deshis de ucrainieni în minutul 15 dintr-o lovitură liberă, pentru Pandurii egalând Alexandru Piţurcă în minutul 21. Antrenorul Sorin Cârţu a trimis pe teren următorul unsprezece: Mingote – Rusu (min.40 Popete), Rus, Chibulcutean, Cardoso – Stancu, Stângă, Vancea, Păcurar – Vasilache, Piţurcă.  În partea a doua a meciului au mai intrat: Hidişan, Pârvu, Arrieta, Luţu, Sabou şi Martinovic.