Prima victorie în amicale

Pandurii a obţinut prima victorie din amicale, 1-0 cu austriecii din liga a doua, First Vienna. Meciul s-a disputat pe terenul de antrenament al pandurilor de lângă locul de cantonament iar unicul gol a fost marcat de Predescu în minutul 71. Pustai a folosit în acest joc mai mulţi jucători de rezervă care nu au evoluat în testul cu Amkar Perm. „A fost un test util. Se vedea oboseala pe jucători pentru că de dimineaţă au avut un antrenament foarte greu, cu bucăţi de 200 de metri”, spune Pîrvulescu.

Pandurii repriza I: Mingote – Pleaşcă, Ivan Graf, Rada, Tomislav Culjak – Alexandru Dan, Cristea, Mbela – Grigoraş, Lemnaru, Voinea.
Au mai jucat: Lazar, Tătaru, Ciucur, Răduca, Predescu, Adrovic, Brata şi Buleică.