Probleme tot mai mari pentru Craiova, un titular s-a accidentat la națională

Probleme tot mai mari pentru Mirel Rădoi în ceea ce privește lotul disponibil la Universitatea Craiova. Jovan Markovic s-a accidentat în meciul naţionalei U21 în meciul contra Spaniei.

România U21 a jucat la Cluj, contra Spaniei U21 într-un meci amical. Partida a marcat revenirea lui Emil Săndoi pe banca echipei naţionale U21 și a început prost pentru echipa României. Abel Ruiz, atacantul de la Braga a deschis scorul la Cluj, chiar în minutul 8 al partidei. În minutul 16 al partidei acelaşi jucător a făcut dubla pentru iberici, iar scorul era 2-0 pentru Spania U21 încă din debutul meciului.

În minutul 35, Emil Săndoi a întâmpinat o nouă problemă. Jovan Markovic s-a accidentat, iar antrenorul a fost nevoit să îl înlocuiască cu Daniel Birligea.

Vizualizări: 1,970