Profesorii „au bătut” Poliţia la minifotbal

Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj a câştigat, în premieră, Cupa „13 septembrie” la minifotbal. Competiţia sportivă este organizată în fiecare an de către Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Gorj. Finala Cupei „13 septembrie” a fost disputată în Complexul „Dolce Vita” din Parcul Central, între ISJ Gorj şi formaţia Inspectoratului de Poliţie Gorj. Dascălii şi-au adjudecat trofeul după executarea loviturilor de la 7 metri, fiind 1-1 în timpul regulamentar de joc.

Premierea se va face pe data de 13 septembrie, în Piaţa Prefecturii din Târgu Jiu, unde se vor desfăşura şi alte manifestări prilejuite de Ziua Pompierilor din România.

„Este o premieră, pentru că această competiţie a fost câştigată doar de echipe din cadrul Ministerului Administraţiei şi Internelor. Echipa a fost formată din profesori de educaţie fizică şi sport. Ne bucurăm, a fost o competiţie puternică şi bine organizată”, a declarat Ion Işfan, inspectorul şcolar general al ISJ Gorj. (A.A.)