Re-debut victorios pentru handbalişti

Handbaliştii de la Energia Pandurii au revenit cu o victorie după mini-vacanţa de 4 săptămâni. Trupa lui Andrieş a avut parte de o misiune cât se poate de uşoară pe terenul celei mai slabe echipe din campionat, Steaua. În ciuda absenţelor din echipă, Enache, Mocanu, Mazilu şi Mledenciu, Energia a controlat autoritar jocul de la început şi a intrat la pauză cu un avans de 4 goluri, 16-12. Nici în repriza a doua nu au scăzut deloc ritmul iar codaşii bucureşteni nu au putut ţine pasul. Energia s-a impus cu 29 la 21 şi e aproape de a încheia sezonul în zona locurilor 5-6. Cei mai buni oameni ai lui Andrieş în meciul disputat la Chiajna au fost portarul Dragomir, autor a 22 de intervenţii salvatoare dar şi Apolzan, Asoltanei şi Păiuş, toţi autori a câte 7 goluri. Energia joacă următorul meci sâmbătă pe teren propriu de la ora 18 contra celor de la Caraş Severin.