Rejucări la judeţ !

Comisia de Disciplină a AJF Gorj a avut de lucru în această săptămână. A trebuit să analizeze două cazuri grele, adică meciurile întrerupte la Hurezani şi Bîlteni în precedentele două etape. Partida dintre Ştiinţa Hurezani şi Petrofac Ţicleni, disputată în urmă cu 10 zile, s-a întrerupt în minutul 52 după ce mai mulţi jucători ai echipei gazdă l-au agresat pe arbitrul partidei. Meciul Inter Bîlteni – Ştiinţa Turceni din ultima etapă a fost întrerupt în minutul 84 după ce s-a constatat că poliţistul care trebuia să asigure ordinea la meci, nu mai era prezent. În ambele cazuri, jocul s-a întrerupt la scorul de 1-0 pentru gazde. Implicate în lupta la promovare, Ţicleniul şi Turceniul sperau la un deznodământ favorabil, adică să câştige cu 3-0 la „masa verde”. Comisia de Disciplină a decis însă ca ambele partide să se rejoace din minutul 1 la o dată ce va fi stabilită ulterior. Tot ieri s-a tras la sorţi şi programul primei etape de Cupă la judeţ. Meciurile se vor disputa pe data de 2 decembrie, ora 11 după următorul program:

AS Stejari – Viitorul Cătunele,                                  Unirea Ţânţăreni – Olteţul Alimpeşti