Se rejoacă azi ?

Comisia de Disciplină a AJF Gorj a decis rejucarea meciului din sferturile Cupei dintre Parângul Sadu şi Ştiinţa Turceni. Meciul fusese întrerupt în minutul 75 la scorul de 2-3 după ce unul din asistenţi a refuzat să mai intre pe teren după ce fusese fugărit de jucătorii echipei gazdă. De asemenea, portarul celor din Sadu, Ardeleanu a fost suspendat 1 an şi amendat cu 250 de lei după ce l-a lovit cu mingea în faţă pe centralul partidei, Vozaru. Un alt jucător din Sadu, Iovan a primit 8 etape de suspendare şi o amendă de 75 de lei. Pentru deficienţe de organizare clubul Parângul Sadu va trebui să dispute 2 meciuri fără spectatori şi să plătească o amendă de 300 de lei. Şi asta după ce un spectator l-a lovit pe Vozaru după ce acesta a fluierat finalul meciului. Meciul ar trebui să se rejoace astăzi de la ora 17.30, dar asta doar în cazul în care decizia nu a fost schimbată aseară la Comisia de Apel. Cei de la Turceni au depus apel, considerând că trebuie să câştige la „masa verde” meciul, dar şi Sadu a depus apel în privinţa suspendărilor primite. În oricare caz, Turceniul va juca astăzi. Dacă va primi verdict favorabil, va juca prima manşă din semifinale cu Petrofac Ţicleni, dacă nu, va fi nevoită să joace din nou la Sadu meciul din sferturi. Tot azi se dispută cea de-a doua semifinală din Cupă, Unirea Cruşeţ-Gilortul Cărbuneşti.