Universitatea Craiova, încă o victorie înaintea derby-urilor

Universitatea Craiova a învins marţi seară UTA Arad, scor 2-0, în etapa a 28-a a Ligii 1. Golurile marcate de Dan Nistor și Tudorie au adus victoria pentru Marinos Ouzounidis înaintea derby-urilor cu FCSB și CFR Cluj.

Universitatea Craiova a primit marţi vizita celor de la UTA Arad, într-un meci din etapa 28 din Liga 1. Craiova nu își putea permite un pas greșit înaintea derby-urilor cu marile rivale din campionat. Oltenii se aflau la șapte puncte distanță de fotoliul de lider, iar victoria a fost singura variantă luată în calcul de Marinos Ouzounidis.

După o primă repriză terminată la egalitate, 0-0, echipa lui Marinos Ouzounidis a dat lovitura prin Dan Nistor (min. 69), ca apoi să dubleze diferența prin Alex Tudorie (min.90+3), aflat la primul gol în Liga 1 după mai bine de un an.

Pentru Universitatea Craiova urmează derby-urile cu FCSB și CFR Cluj, programate după pauza cauzată de partidele naționalei.