Victorii la scor cu LPS Târgu Jiu și CSO Turceni

În weekend a avut loc o nouă etapă în campionatul de Juniori C, cu goluri multe marcate de Juniorii de la CSM Târgu Jiu. În etapa cu numărul 12 a Campionatului Județean, cele două grupe ale clubului și-au învins clar adversarii după ce grupa 2009 a CSM Târgu Jiu a trecut cu 10-0 de LPS Târgu Jiu, iar Grupa 2010 a câștigat cu 11-0 confruntarea cu CSO Turceni.

Finalul de săptămână a adus o ploaie de goluri furnizată de Juniorii C de la CSM Târgu Jiu. Fotbaliștii pregătiți de Alin Poenaru, Florin Popete și Cătălin Trofin și-au continuat seria victoriilor și în weekend. Pe sinteticul din Complexul Sportiv, CSM Târgu Jiu, Grupa 2009, a făcut instrucție cu LPS Târgu Jiu, scor 10-0.

Pentru CSM Târgu Jiu au marcat: Fabian Oiță 3g, Andrei Vintilescu 2g, Darius Holdon 2g, Ianis Văcaru 1g, Robert Goșea 1g, plus un autogol.

CSM Târgu Jiu Juniori C -Lot grupa 2009: Rareș Băluță, Raul Bîrsescu, Ștefan Breazu-Imre, Eduard Cămin, Darius Ciocioman, Ianiss Cosacu, Bogdan Croitoru, Marian Dodescu, Ayan Dodescu, Alexandru Fometescu, Ionuț Frățilă, Robert Goșea, Alexandru Gurică, Darius Holdon, Răzvan Manolache, Fabian Mărgineanu, Lorenzo Nistor, Fabian Oiță, Alberto Pîrvu, Robert Roșca, Andrei Stîngaciu, Dragoș Tănăsescu, Ianis Văcaru, Mihai Vasiloiu, Andrei Vintilescu. Antrenori: Alin Poenaru și Cătălin Trofin.

Și la Turceni a fost scor fluviu la Juniori C. Cealaltă grupă de Juniori C a CSM Târgu Jiu, Grupa 2010, s-a deplasat în weekend la Turceni, pentru duelul cu CSO Turceni. Juniorii lui Florin Popete și Cătălin Trofin nu au avut niciun fel de emoție pe terenul ultimei clasate, după cum a informat csmtargujiu.ro. În prima repriză, gazdele au reușit să limiteze proporțiile scorului, iar la pauză, tabela indica doar 3-0 pentru CSM Târgu Jiu. După pauză, băieții lui Florin Popete și Cătălin Trofin s-au dezlănțuit și au înscris 8 goluri iar meciul s-a încheiat cu scorul de 11-0 pentru CSM Târgu Jiu 2 Juniori C, care a înregistrat a doua victorie consecutivă.

Pentru CSM Târgu Jiu au marcat: Lukas Preda 3g, Ianis Popete 3g, Gabriel Ilinca 3g, Raul Burleanu 1g, David Giorgio 1g.

CSM Târgu Jiu2 Juniori C -Lot grupa 2010: Alexandru Ciocâlteu, Matei Băloi, Mario Ghinea, Tudor Grecu, Mario Gureanu, David Radu, Raul Burleanu, Dragoș Mărășescu, Gabriel Ilinca, David Bucă, Ianis Popete, Giorgio David, Lukas Preda, Rabin Popescu, Bogdan Popescu, David Feroiu, David Cucu. Antrenori: Florin Popete și Cătălin Trofin.