ACS Viitorul Târgu Jiu joacă acasă cu Steaua. Programul turului Ligii 2

Se ştiu toate echipele participante și programul pentru noul sezon competițional din campionatul Ligii 2, ediția 2021-2022. Acesta va începe la data de 31 iulie iar ACS Viitorul Târgu Jiu va disputa primul meci acasă cu Steaua.

Campionatul va începe la 31 iulie 2021 și se va juca în 2021 până la data de 4 decembrie, atunci când e stabilită etapa a 16-a. Ultimele trei etape din sezonul regulat se desfășoară în 2022, în 26 februarie, 5 și 12 martie.

În urma tragerii la sorți efectuate la Casa Fotbalului a rezultat următorul program:

Etapa 1, 31 iulie 2021

Ripensia Timișoara – Dunărea Călărași

Unirea Dej – Unirea Slobozia

CS Comunal Șelimbăr – Dacia Unirea Brăila

FC Brașov Steagul Renaște – ACS Viitorul Târgu Jiu

Steaua București – FK Csikszereda

Astra – Metaloglobus București

Petrolul Ploiești – Politehnica Iași

Concordia Chiajna – Unirea Constanța

FC Hermannstadt – FC Buzău

Universitatea Cluj – SSU Politehnica Timișoara

Etapa 2, 7 august 2021

Dunărea Călărași – SSU Politehnica Timișoara

FC Buzău – Universitatea Cluj

Unirea Constanța – FC Hermannstadt

Politehnica Iași – Concordia Chiajna

Metaloglobus București – Petrolul Ploiești

FK Csikszereda – Astra

ACS Viitorul Târgu Jiu – Steaua București

Dacia Unirea Brăila – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Slobozia – CS Comunal Șelimbăr

Ripensia Timișoara – Unirea Dej

Etapa 3, 14 august 2021

Unirea Dej – Dunărea Călărași

CS Comunal Șelimbăr – Ripensia Timișoara

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Slobozia

Steaua București – Dacia Unirea Brăila

Astra – ACS Viitorul Târgu Jiu

Petrolul Ploiești – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Metaloglobus București

FC Hermannstadt – Politehnica Iași

Universitatea Cluj – Unirea Constanța

SSU Politehnica Timișoara – FC Buzău

Etapa 4, 21 august 2021

Dunărea Călărași – FC Buzău

Unirea Constanța – SSU Politehnica Timișoara

Politehnica Iași – Universitatea Cluj

Metaloglobus București – FC Hermannstadt

FK Csikszereda – Concordia Chiajna

ACS Viitorul Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Dacia Unirea Brăila – Astra

Unirea Slobozia – Steaua București

Ripensia Timișoara – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Dej – CS Comunal Șelimbăr

Etapa 5, 28 august 2021

CS Comunal Șelimbăr – Dunărea Călărași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Dej

Steaua București – Ripensia Timișoara

Astra – Unirea Slobozia

Petrolul Ploiești – Dacia Unirea Brăila

Concordia Chiajna – ACS Viitorul Târgu Jiu

FC Hermannstadt – FK Csikszereda

Universitatea Cluj – Metaloglobus București

SSU Politehnica Timișoara – Politehnica Iași

FC Buzău – Unirea Constanța

Etapa 6, 11 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Unirea Constanța

Politehnica Iași – FC Buzău

Metaloglobus București – SSU Politehnica Timișoara

FK Csikszereda – Universitatea Cluj

ACS Viitorul Târgu Jiu – FC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești

Ripensia Timișoara – Astra

Unirea Dej – Steaua București

CS Comunal Șelimbăr – FC Brașov Steagul Renaște

Etapa 7, 18 septembrie 2021

FC Brașov Steagul Renaște – Dunărea Călărași

Steaua București – CS Comunal Șelimbăr

Astra – Unirea Dej

Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

FC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

Universitatea Cluj – ACS Viitorul Târgu Jiu

SSU Politehnica Timișoara – FK Csikszereda

FC Buzău – Metaloglobus București

Unirea Constanța – Politehnica Iași

Etapa 8, 25 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Politehnica Iași

Metaloglobus București – Unirea Constanța

FK Csikszereda – FC Buzău

ACS Viitorul Târgu Jiu – SSU Politehnica Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Universitatea Cluj

Unirea Slobozia – FC Hermannstadt

Ripensia Timișoara – Concordia Chiajna

Unirea Dej – Petrolul Ploiești

CS Comunal Șelimbăr – Astra

FC Brașov Steagul Renaște – Steaua București

Etapa 9, 2 octombrie 2021

Steaua București – Dunărea Călărași

Astra – FC Brașov Steagul Renaște

Petrolul Ploiești – CS Comunal Șelimbăr

Concordia Chiajna – Unirea Dej

FC Hermannstadt – Ripensia Timișoara

Universitatea Cluj – Unirea Slobozia

SSU Politehnica Timișoara – Dacia Unirea Brăila

FC Buzău – ACS Viitorul Târgu Jiu

Unirea Constanța – FK Csikszereda

Politehnica Iași – Metaloglobus București

Etapa 10, 16 octombrie 2021

Dunărea Călărași – Metaloglobus București

FK Csikszereda – Politehnica Iași

ACS Viitorul Târgu Jiu – Unirea Constanța

Dacia Unirea Brăila – FC Buzău

Unirea Slobozia – SSU Politehnica Timișoara

Ripensia Timișoara – Universitatea Cluj

Unirea Dej – FC Hermannstadt

CS Comunal Șelimbăr – Concordia Chiajna

FC Brașov Steagul Renaște – Petrolul Ploiești

Steaua București – Astra

Etapa 11, 23 octombrie 2021

Astra – Dunărea Călărași

Petrolul Ploiești – Steaua București

Concordia Chiajna – FC Brașov Steagul Renaște

FC Hermannstadt – CS Comunal Șelimbăr

Universitatea Cluj – Unirea Dej

SSU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara

FC Buzău – Unirea Slobozia

Unirea Constanța – Dacia Unirea Brăila

Politehnica Iași – ACS Viitorul Târgu Jiu

Metaloglobus București – FK Csikszereda

Etapa 12, 30 octombrie 2021

Dunărea Călărași – FK Csikszereda

ACS Viitorul Târgu Jiu – Metaloglobus București

Dacia Unirea Brăila – Politehnica Iași

Unirea Slobozia – Unirea Constanța

Ripensia Timișoara – FC Buzău

Unirea Dej – SSU Politehnica Timișoara

CS Comunal Șelimbăr – Universitatea Cluj

FC Brașov Steagul Renaște – FC Hermannstadt

Steaua București – Concordia Chiajna

Astra – Petrolul Ploiești

Etapa 13, 6 noiembrie 2021

Petrolul Ploiești – Dunărea Călărași

Concordia Chiajna – Astra

FC Hermannstadt – Steaua București

Universitatea Cluj – FC Brașov Steagul Renaște

SSU Politehnica Timișoara – CS Comunal Șelimbăr

FC Buzău – Unirea Dej

Unirea Constanța – Ripensia Timișoara

Politehnica Iași – Unirea Slobozia

Metaloglobus București – Dacia Unirea Brăila

FK Csikszereda – ACS Viitorul Târgu Jiu

Etapa 14, 20 noiembrie 2021

Dunărea Călărași – ACS Viitorul Târgu Jiu

Dacia Unirea Brăila – FK Csikszereda

Unirea Slobozia – Metaloglobus București

Ripensia Timișoara – Politehnica Iași

Unirea Dej – Unirea Constanța

CS Comunal Șelimbăr – FC Buzău

FC Brașov Steagul Renaște – SSU Politehnica Timișoara

Steaua București – Universitatea Cluj

Astra – FC Hermannstadt

Petrolul Ploiești – Concordia Chiajna

Etapa 15, 27 noiembrie 2021

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

FC Hermannstadt – Petrolul Ploiești

Universitatea Cluj – Astra

SSU Politehnica Timișoara – Steaua București

FC Buzău – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Constanța – CS Comunal Șelimbăr

Politehnica Iași – Unirea Dej

Metaloglobus București – Ripensia Timișoara

FK Csikszereda – Unirea Slobozia

ACS Viitorul Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

Etapa 16, 4 decembrie 2021

Dunărea Călărași – Dacia Unirea Brăila

Unirea Slobozia – ACS Viitorul Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – FK Csikszereda

Unirea Dej – Metaloglobus București

CS Comunal Șelimbăr – Politehnica Iași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Constanța

Steaua București – FC Buzău

Astra – SSU Politehnica Timișoara

Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – FC Hermannstadt

Etapa 17, 26 februarie 2022

FC Hermannstadt – Dunărea Călărași

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

SSU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești

FC Buzău – Astra

Unirea Constanța – Steaua București

Politehnica Iași – FC Brașov Steagul Renaște

Metaloglobus București – CS Comunal Șelimbăr

FK Csikszereda – Unirea Dej

ACS Viitorul Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia

Etapa 18, 5 martie 2022

Dunărea Călărași – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – Dacia Unirea Brăila

Unirea Dej – ACS Viitorul Târgu Jiu

CS Comunal Șelimbăr – FK Csikszereda

FC Brașov Steagul Renaște – Metaloglobus București

Steaua București – Politehnica Iași

Astra – Unirea Constanța

Petrolul Ploiești – FC Buzău

Concordia Chiajna – SSU Politehnica Timișoara

FC Hermannstadt – Universitatea Cluj

Etapa 19, 12 martie 2022

Universitatea Cluj – Dunărea Călărași

SSU Politehnica Timișoara – FC Hermannstadt

FC Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Constanța – Petrolul Ploiești

Politehnica Iași – Astra

Metaloglobus București – Steaua București

FK Csikszereda – FC Brașov Steagul Renaște

ACS Viitorul Târgu Jiu – CS Comunal Șelimbăr

Dacia Unirea Brăila – Unirea Dej

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

Vizualizări: 583

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: