Baschet: Energia, învinsă la Steaua

Jucătorii de la CS Energia Târgu Jiu au pierdut sâmbătă pe terenul celor de la Steaua CSM Eximbank, scorul fiind 88-84 pentru gazde (28-27; 21-22; 12-15; 27-20). La pauza mare, cele două echipe au fost la egalitate, 49-49, iar după un recital de coșuri spectaculoase, gorjenii și-au adjudecat sfertul trei, cu 15-12. Următoarele 10 minute au fost extrem de încinse, oaspeții au impresionat prin aruncările de la mare distanță și au condus cu 82-74. A urmat o serie de necrezut a Stelei, care s-a apărat perfect timp de trei minute și jumătate. Watson si Goran Ikonic, cu câte 20 de puncte, au fost cei mai buni marcatori ai disputei și au adus victoria bucureștenilor: 88-84 pentru Steaua, care are succese pe linie. (A.A.)