Baschetbaliştii, victorioşi la Dinamo

După victoriile pe muchie de cuţit cu Miercurea Ciuc şi Craiova, baschetbaliştii Energiei şi-au completat hat-trickul de victorii pe terenul celor de la Dinamo. Condusă la pauză la 3 puncte diferenţă, Energia a renăscut în sfertul 3 pe care l-a câştigat de manieră categorică, 25-15. Oamenii lui Nikolic şi-au păstrat avansul în final şi au câştigat cu 88-81. Porter Troupe a fost cel mai bun marcator al oaspeţilor, cu 24 de puncte, secondat surprinzător de Kljajevic cu 15 şi Darby cu 13. Kljajevic a dovedit în meciul cu Dinamo că nu a fost o achiziţie ratată şi pe lângă cele 15 puncte marcate, a mai reuşit şi 6 recuperări. În urma acestui nou succes, gorjenii au ajuns la 10 victorii stagionale şi au urcat până pe locul 5 în clasament.