Braga merge ceas

După o serie impresionantă de amicale cu 5 victorii şi 4 egaluri din 9 meciuri, Braga îşi continuă forma şi în primul meci oficial. Adversara pandurilor din play-off-ul Europa League s-a impus în prima etapă din Portugalia cu 2-0 pe terenul celor de la Pacos de Ferreira, echipă clasată pe locul 3 sezonul trecut şi calificată în play-off-ul Ligii Campionilor. O victorie extrem de importantă pentru trupa lui Jesualdo Ferreira care a pierdut anul trecut duelul cu Pacos pentru locul 3. Golurile celor de la Braga au fost marcate de Paulo Vinicius în prima repriză şi Pardo în repriza a doua. Aflat la debutul oficial pe banca celor din Braga, Jesualdo Ferreira a trimis în teren următorii jucători:

Eduardo - Baiano, Paulo Vinicius (Santos '45), Nuno André Coelho, Joaozinho - Luiz Carlos, Rúben Micael (Luis Silva '84), Mauro - Alan, Edinho, Felipe Pardo (Agra '79).