Egal la Rovinari între Jiul şi Ştiinţa

În liga a III-a a început deja returul. Două dintre cele trei echipe din Gorj din seria a IV-a, Jiul Rovinari şi Ştiinţa Turceni, au remizat în meci direct, scor 1-1. Jiul a deschis scorul prin Cârciumaru după 20 de minute de joc dar nou promovata din Turceni a egalat înainte de pauză prin autogolul lui Dăianu. S-a repetat practic deznodământul meciului tur de la Turceni, încheiat de asemenea la egalitate. Punctul obţinut la Rovinari o ajută pe trupa lui Cojocaru să se apropie de Muncitorul Reşiţa. Şi asta după ce reşiţenii au pierdut acasă cu Pandurii II, scor 0-1. Unicul gol al echipei lui Bobby Staicu a fost marcat de Lupu cu două minute înainte de pauză. Prin această victorie, Pandurii II au urcat pe locul 4 în clasament. La vârf, Caransebeş a câştigat derby-ul cu Hunedoara şi s-a desprins pe primul loc cu 3 puncte avans de principala rivală la promovare.

Rezultate liga a III-a, seria a IV-a, etapa a 12-a:

Muncitorul Reşiţa - Pandurii II 0-1           Lupu (min. 43)
AFCM Reşiţa - Millenium Giarmata 1-2   Blaga (28) / Mihuţă (44), Rosenblum (66)
FC Caransebeş - FC Hunedoara 2-0          Suru (77), Şandru (84)
Vulturii Lugoj - FC Avrig 7-2  Stoica (13, 37, 84), Ardelean (41), Rogozinaru (57), Hârdău (67, 71) / Neag (4), SImion (85)
Jiul Rovinari - Ştiinţa Turceni 1-1 Cârciumaru (21) / Dăianu (38 – autogol)