Furtuna a întrerupt al doilea meci de la Memorialul Traian Predulescu

Memorialul Traian Predulescu a programat aseară două partide din care s-a disputat doar una şi jumătate. În prima partidă a memorialului Traian Predulescu Jiul Rovinari s-a impus după executarea loviturilor de departajare, scorul fiind egal după cele 90 de minute de joc, 1-1. În timpul regulamentar de joc  au marcat Cârciumaru pentru Jiul Rovinari (min. 28) iar pentru Minerul Mătăsari Luca (min. 6). Departajarea celor două echipe s-a făcut la penaltiuri, Jiul Rovinari reuşind să rateze doar o lovitură din cele cinci, scorul final fiind 5-4. Pentru Jiul Rovinari au marcat din penalti Apostol, Arcanu., Dragotoiu şi Stoian în timp ce Fotescu a ratat. Pentru Minerul Mătăsari au marcat Clipici, Văcaru şi Pescariu în timp ce Vlăduţ şi Lăcătuşu au ratat. Cea de-a doua partidă a serii dintre Pandurii II şi Ralbex s-a întrerupt la scorul de 2-1 pentru Pandurii II, la pauză, din cauza furtunii. Pentru Pandurii II au marcat Vlăduţi şi Voinea iar pentru Ralbex sa marcat Gârlă. Meciul va continua azi, de la ora 11:00, pe terenul sintetic dacă ploaia nu se va  opri sau dacă terenul de joc va deveni impracticabil.

Rezultatele meciurilor de la Memorialul Traian Predulescu

Jiul Rovinari – Minerul Mătăsari  5-4 (1-1)

Scorul final a fost stabilit după executarea loviturilor de departajare

Pandurii II - Ralbex Tucineşti 2-1 (după prima repriză)
Meciul va continua mâine de la ora 11:00, fiind întrerupt la pauză din cauza furtunii.