Inaugurarea stadionului din Târgu Jiu, transmisă în direct la tv, vineri 25 octombrie

Pandurii – U Cluj se joacă vineri 25 octombrie, ora 18:00, şi va fi televizat. Federaţia Română de Fotbal a stabilit deja programul etapelor 12, 13 şi 14  din Liga 2, etape care se vor disputa în luna octombrie. Cel mai important meci al echipei Pandurii Târgu Jiu din această perioadă este cel cu Universitatea Cluj din etapa a 14-a, care a fost programat vineri 25 octombrie, partida care va şi inaugura stadionul din Târgu Jiu fiind televizată.

După meciul din etapa a 11-a a Ligii 2, când Pandurii Târgu Jiu va juca în deplasare, la Csikszereda  Miercurea Ciuc, gorjenii vor reveni la Târgu Jiu şi vor relua antrenamentele pentru meciul din etapa a 12-a, intermediară, care este programată miercuri. În etapa intermediară Pandurii va juca din nou la Târgu Jiu, ultimul meci programat pe terenul sintetic, cel cu Ripensia Timişoara, care se va disputa la ora oficială a partidelor din această etapă, ora 15:00.

În etapa a 13-a Pandurii va avea din nou programat un meci în deplasare, la ultima clasată, Sportul Snagov, meciul urmând să se dispute sâmbătă 19 octombrie, cu începere de la ora 11:00.

Etapa a 14-a va debuta joi 24 octombrie cu derby-ul dintre Turris şi Petrolul şi va continua vineri cu meciul care va inaugura  stadionul din Târgu Jiu dintre Pandurii şi Universitatea Cluj, meci programat cu începere de la ora 18:00  şi transmis în direct  la tv.


Etapa a 12-a


Miercuri, 16 octombrie, ora 15.00

FC Farul – Universitatea Cluj

CS Mioveni – Sportul Snagov

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

Daco Getica Bucureşti – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Dunărea

ACS Viitorul - Campionii FC Argeş

ASU Poli Timişoara – Metaloglobus

CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău

Miercuri, 16 octombrie, ora 16.00

FC Rapid – Petrolul Ploieşti

Miercuri, 16 octombrie, ora 19.30

Turris Turnu Măgurele – UTA Arad

Etapa a 13-a

Sâmbătă, 19 octombrie, ora 11.00

SCM Gloria Buzău – ACS Viitorul

Metaloglobus – CSM Reşiţa

Dunărea – Turris Turnu Măgurele

Ripensia Timişoara – Daco Getica

Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu

UTA Arad – ASU Poli Timişoara

Sâmbătă, 19 octombrie, ora 11.30

Petrolul – Concordia

Sâmbătă, 19 octombrie, ora 16.00

FK Csikszereda – FC Rapid

Duminică, 20 octombrie, ora 11.30

Universitatea  Cluj – CS Mioveni

Luni, 21 octombrie, ora 18.00

FC Argeş – Farul Constanţa

Etapa a 14-a

Joi, 24 octombrie, ora 18.00

Turris Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti

Vineri, 25 octombrie, ora 18.00

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Sâmbătă, 26 octombrie, ora 11.00

Farul Constanţa – CS Mioveni

Daco Getica – Sportul Snagov

Rapid – Ripensia Timişoara

Concordia Chiajna – FK Csikszereda

ASU Poli Timişoara – Dunărea Călăraşi

ACS Viitorul – Metaloglobus

Duminică, 27 octombrie, ora 12.30

CSM Reşiţa – UTA Arad

Luni, 28 octombrie, ora 18.00         

FC Argeş – SCM Gloria Buzău

Galerie foto




Vizualizări: 1,593

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: