Incidente peste incidente la judeţ !

Un nou incident grav zguduie fotbalul judeţean! Şi de această dată, arbitrii sunt victime. Dacă în trecut Sorin Costreie, Liviu Bălăcescu sau mai recent Robert Păsărin sau Vlad Negrilă au avut de suferit după ce au fost loviţi de jucători sau oficiali pe teren, acum a fost rândul lui Alin Chelariu şi mai ales, Laurenţiu Vozaru s-o păţească. Incidentele au avut loc miercuri seara la meciul din sferturile Cupei dintre Parângul Sadu şi Ştiinţa Turceni. În minutul 68 la scorul de 2-2, oaspeţii din Turceni au înscris, dar gazdele au acuzat un ofsaid şi l-au fugărit pe asistentul Alin Chelariu. Acesta s-a refugiat la vestiare şi a refuzat să iasă şi să mai continue jocul. Fără un al patrulea oficial delegat la joc şi după mai bine de 5 minute de parlamentări, centralul Vozaru s-a văzut nevoit să fluiere finalul jocului, fapt care a stârnit mânia celor din Sadu. Se pare că portarul echipei gazdă, Ardeleanu, l-a lovit cu mingea în faţă pe central iar un spectator l-a lovit cu pumnul în ceafă. A fost nevoie de intervenţia forţelor de ordine pentru ca Vozaru să iasă teafăr de pe teren. Mai mult ca sigur, Ştiinţa Turceni se va califica mai departe în semifinalele Cupei la masa verde. Tot în semifinale au ajuns şi Gilortul Cărbuneşti, 2-1 după prelungiri cu Internaţional Băleşti, dar şi Unirea Cruşeţ, 4-1 la Negomir şi Petrofac Ţicleni, 5-0 la Câlnic. Pentru un loc în finală se vor duela în manşă tur-retur Ştiinţa Turceni cu Petrofac Ţicleni şi Unirea Cruşeţ cu Gilortul Cărbuneşti.