Motru, egal în derby-ul cu Făget

Minerul Motru a reuşit să plece cu un punct de pe terenul celor de la Flacăra Făget. Rezultat important pentru echipa lui Fane Nanu dacă ţinem cont că meciul aducea faţă în faţă primele 2 clasate din seria a IV-a a ligii a III-a. Motrenii puteau pleca cu toate punctele după ce au deschis scorul prin Boroiban în minutul 70 dar au fost egalaţi 10 minute mai târziu de Szalkai. În aceeaşi etapă, Pandurii II a obţinut a doua victorie a sezonului, un clar 3-0 pe teren propriu cu FCM Reşiţa.

Golurile trupei lui Claudiu Mocioi au venit de la Fărcăşanu, în prima repriză, plus Vlăduţi şi Golea în cea de-a doua. Jiul Rovinari s-a întors cu un punct de la Reşiţa, după 1-1 cu Muncitorul. Gazdele au deschis scorul în minutul 16 dar oamenii lui Trofin au egalat în minutul 56 prin Şoşoi. Minerul Mătăsari a pierdut în schimb meciul de la Caransebeş cu Autocatania cu 1 la 0.

Clasament:

1.Flacăra Făget                        15 puncte

2.Minerul Motru                       14

3.Autocatania Caransebeş        14

4.Millenium Giarmata    12

5.Jiul Rovinari               10

6.Pandurii II Tg-Jiu                     8

7.Minerul Mătăsari                     8

.................................................