Rezultate mixte în liga a treia

Etapă cu rezultate mixte pentru echipele din Gorj din liga a treia. În timp ce liderul seriei, Minerul Motru a stat în această etapă, celălalte trei formaţii gorjenii au fost angrenate în luptă. Singura care a ieşit câştigătoare a fost Pandurii II. Echipa pregătită de Bobby Staicu s-a impus clar pe teren propriu cu 3-1 în faţa celor de la Millenium Giarmata. Meciul era tranşat încă din primele 20 de minute la capătul cărora pandurii conduceau cu 3-0 prin dubla lui Sabin Lupu şi reuşita lui Afrem. Prin acest succes, pandurii au ieşit din zona periculoasă a clasamentului şi au urcat până pe locul 5. Minerul Mătăsari s-a întors cu un egal de la Vladimirescu, scor 0-0 şi urcă pe locul 7, cu 24 de puncte, cu unul mai puţin decât Pandurii II. Jiul Rovinari în schimb a ratat şansa de a se apropia de liderul Motru. Trupa lui Cătălin Trofin a cedat cu 0 la 1 pe terenul celor de la Vulturii Lugoj după un gol încasat în chiar minutul 7. Jiul îşi păstrează însă lejer locul 2, cu 33 de puncte, cu 5 mai puţin decât Motru şi 7 avans de Giarmata şi Muncitorul Reşiţa. Până la finalul sezonului au mai rămas 4 etape iar Minerul Motru are şanse tot mai mari să obţină promovarea la liga a doua.