Fotbalul judeţean a luat-o razna! Arbitru luat la pumni!

E nebunie în fotbalul mic de la judeţ! Practic nu trece nicio etapă fără un scandal major. După episoadele de pomină de la Hurezani cu Ţicleni şi Bîlteni cu Turceni, acum s-a produs un incident şi mai îngrijorător. Meciul dintre Petrofac Ţicleni şi Internaţional Băleşti a fost întrerupt în prima repriză după ce arbitrul Sorin Costreie a fost luat la pumni de un jucător al echipei din Băleşti! Nervos la culme că arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu, Răzvan Gheorghiţă l-a lovit de mai multe ori cu pumnul în figură pe centralul Costreie care a scăpat doar după intervenţia celorlalţi jucători. Arbitrul a fluierat imediat finalul partidei iar cazul va ajunge astăzi pe masa Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Gorj. Mai mult ca sigur, echipa din Ţicleni va câştiga meciul la „masa verde” cu 3-0 iar jucătorul bătăuş va sta suficient timp pe bară pentru a regreta fapta sa. De remarcat faptul că Petrofac a câştigat recent cu 3-0 la „masa verde” şi meciul de la Hurezani în care jucătorii echipei gazdă l-au agresat fizic pe un alt arbitru, Robert Catană.

Rezultate, liga a IV-a, etapa a 13-a (ultima a turului):

Petrofac Ţicleni – Intenaţional Băleşti (meci întrerupt în minutul 22 la scorul de 1-0)

Ştiinţa Turceni – Petrolul Stoina 6-1, Minerul Mătăsari II – Ştiinţa Hurezani 5-4, Gilortul Tg-Cărbuneşti – Viitorul Negomir 2-0, Vulturii Fărcăşeşti – Flacăra Amaradia 3-0, Inter Bîlteni – Unirea Cruşeţ 0-0, Parângul Sadu – Energetica Tismana 1-0