Pandurii Târgu Jiu - Poli Iaşi, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), meciul disputat în compania echipei Poli Iaşi, în cadrul etapei a XXXI-a a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin Stromajer '30, iar oaspeţii au egalat prin Viveiros '89.

În minutul 30, portarul Brăneţ a respins un şut al lui Hidişan, mingea a ajuns la Popete, acesta a centrat şi Stromajer a înscris cu o lovitură de cap, din careul mic.

Viveiros a egalat în minutul 89, cu un şut de la aproximativ 25 de metri, la vinclu.

Din minutul 83, oaspeţii au jucat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Adrian Ilie.

În minutul 86, antrenorul gazdelor, Sorin Cârţu, a fost trimis în tribună de arbitrul Drăgănescu, pentru proteste.