Ziarul Pandurul angajează redactori și reporteri. Căutăm oameni curioși să pună întrebări autorităților și personajelor interesante din societate, să scrie povești simple, dar de impact, oameni dornici să învețe o meserie în care fiecare zi e altfel. Cunoașterea Limbii Române este condiție esențială. 

Nu solicităm experiență anterioară în presă, ci doar dorința de a învăța și de a descoperi locul în care trăim. 

Dacă ești interesat să lucrezi alături de noi trimite un CV la redactia@pandurul.ro.

(închide)

Programul Ligii 2, sezonul 2020-2021, cu 21 de etape

Campionatul Liga 2, ediția 2020-2021, va lua startul la data de 29 august. FRF a stabilit luni programul etapelor sezonului regular, după ce, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți. Campionatul va avea 21 de etape şi o echipă va sta în fiecare etapă.

Pandurii va participa în noua ediție a Ligii 2 după ce a avut câștig de cauză la Comisia de Recurs a FRF și a primit certificarea pe care, inițial, Comisia de Disciplină și Etică a FRF a refuzat să i-o acorde. Astfel, noul sezon va începe cu număr impar de echipe, 21, după ce nimeni nu a retrogradat din Liga 2 în ediția 2019-2020,  sezon înghețat din cauza pandemiei după doar 24 de etape, iar din Liga 1 la fel nu a retrogradat nimeni, însă au promovat cinci cluburi din Liga 3.

Programul sezonului regular, include doar turul, fiindcă doar acesta va avea loc în formatul Ligii 2 adoptat de FRF pentru ediția 2020-2021,o ediţie specială de pandemie. Ulterior, primele șase clasate la finalul celor 21 de etape vor juca într-un play-off de promovare în care vor avea loc 10 etape, iar restul echipelor vor fi împărțite în două grupe de play-out, unde se decid retrogradatele după ce se va juca doar meciuri într-o singură manșă.

Programul sezonului regular Liga 2 ediția 2020-2021:

Etapa 1:

ACS Viitorul Târgu Jiu – Rapid

CSM Slatina – Dunărea Călărași

Fotbal Comuna Recea – FK Csikszereda

U Craiova 1948 SA – Ripensia Timișoara

CSM Reșița stă.

Petrolul Ploiești – Farul Constanța

Aerostar Bacău – Universitatea Cluj

ASU Politehnica Timișoara – CS Mioveni

SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Turris Oltul Turnu Măgurele

Metaloglobus București – Pandurii Târgu Jiu

Etapa 2:

Rapid – Pandurii Târgu Jiu

Turris Oltul Turnu Măgurele – Metaloglobus București

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

CS Mioveni – SCM Gloria Buzău

Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timișoara

Farul Constanța – Aerostar Bacău

CSM Reșița – Petrolul Ploiești

Ripensia Timișoara stă.

FK Csikszereda – U Craiova 1948 SA

Dunărea Călărași – Fotbal Comuna Recea

ACS Viitorul Târgu Jiu – CSM Slatina

Etapa 3:

CSM Slatina – Rapid

Fotbal Comuna Recea – ACS Viitorul Târgu Jiu

U Craiova 1948 SA – Dunărea Călărași

FK Csikszereda stă.

Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara

Aerostar Bacău – CSM Reșița

ASU Politehnica Timișoara – Farul Constanța

SCM Gloria Buzău – Universitatea Cluj

Unirea Slobozia – CS Mioveni

Metaloglobus București – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – Turris Oltul Turnu Măgurele

Etapa 4:

Rapid – Turris Oltul Turnu Măgurele

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Metaloglobus București

Universitatea Cluj – Unirea Slobozia

Farul Constanța – SCM Gloria Buzău

CSM Reșița – ASU Politehnica Timișoara

Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău

FK Csikszereda – Petrolul Ploiești

Dunărea Călărași stă.

ACS Viitorul Târgu Jiu – U Craiova 1948 SA

CSM Slatina – Fotbal Comuna Recea

Etapa 5:

Fotbal Comuna Recea – Rapid

U Craiova 1948 SA – CSM Slatina

ACS Viitorul Târgu Jiu stă.

Petrolul Ploiești – Dunărea Călărași

Aerostar Bacău – FK Csikszereda

ASU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara

SCM Gloria Buzău – CSM Reșița

Unirea Slobozia – Farul Constanța

Metaloglobus București – Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Turris Oltul Turnu Măgurele – Concordia Chiajna

Etapa 6:

Rapid – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Turris Oltul Turnu Măgurele

Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu

Farul Constanța – Metaloglobus București

CSM Reșița – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – SCM Gloria Buzău

FK Csikszereda – ASU Politehnica Timișoara

Dunărea Călărași – Aerostar Bacău

ACS Viitorul Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

CSM Slatina stă.

Fotbal Comuna Recea – U Craiova 1948 SA

Etapa 7:

U Craiova 1948 SA – Rapid

Fotbal Comuna Recea stă.

Petrolul Ploiești – CSM Slatina

Aerostar Bacău – ACS Viitorul Târgu Jiu

ASU Politehnica Timișoara – Dunărea Călărași

SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

Metaloglobus București – CSM Reșița

Pandurii Târgu Jiu – Farul Constanța

Turris Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Etapa 8:

Rapid – CS Mioveni

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

Farul Constanța – Turris Oltul Turnu Măgurele

CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – Metaloglobus București

FK Csikszereda – Unirea Slobozia

Dunărea Călărași – SCM Gloria Buzău

ACS Viitorul Târgu Jiu – ASU Politehnica Timișoara

CSM Slatina – Aerostar Bacău

Fotbal Comuna Recea – Petrolul Ploiești

U Craiova 1948 SA stă.

Etapa 9:

Rapid stă.

Petrolul Ploiești – U Craiova 1948 SA

Aerostar Bacău – Fotbal Comuna Recea

ASU Politehnica Timișoara – CSM Slatina

SCM Gloria Buzău – ACS Viitorul Târgu Jiu

Unirea Slobozia – Dunărea Călărași

Metaloglobus București – FK Csikszereda

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Turris Oltul Turnu Măgurele – CSM Reșița

Concordia Chiajna – Farul Constanța

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Etapa 10:

Rapid – Universitatea Cluj

Farul Constanța – CS Mioveni

CSM Reșița – Concordia Chiajna

Ripensia Timișoara – Turris Oltul Turnu Măgurele

FK Csikszereda – Pandurii Târgu Jiu

Dunărea Călărași – Metaloglobus București

ACS Viitorul Târgu Jiu – Unirea Slobozia

CSM Slatina – SCM Gloria Buzău

Fotbal Comuna Recea – ASU Politehnica Timișoara

U Craiova 1948 SA – Aerostar Bacău

Petrolul Ploiești stă.

Etapa 11:

Petrolul Ploiești – Rapid

Aerostar Bacău stă.

ASU Politehnica Timișoara – U Craiova 1948 SA

SCM Gloria Buzău – Fotbal Comuna Recea

Unirea Slobozia – CSM Slatina

Metaloglobus București – ACS Viitorul Târgu Jiu

Pandurii Târgu Jiu – Dunărea Călărași

Turris Oltul Turnu Măgurele – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Ripensia Timișoara

CS Mioveni – CSM Reșița

Universitatea Cluj – Farul Constanța

Etapa 12:

Rapid – Farul Constanța

CSM Reșița – Universitatea Cluj

Ripensia Timișoara – CS Mioveni

FK Csikszereda – Concordia Chiajna

Dunărea Călărași – Turris Oltul Turnu Măgurele

ACS Viitorul Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu

CSM Slatina – Metaloglobus București

Fotbal Comuna Recea – Unirea Slobozia

U Craiova 1948 SA – SCM Gloria Buzău

ASU Politehnica Timișoara stă.

Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău

Etapa 13:

Aerostar Bacău – Rapid

ASU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești

SCM Gloria Buzău stă.

Unirea Slobozia – U Craiova 1948 SA

Metaloglobus București – Fotbal Comuna Recea

Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

Turris Oltul Turnu Măgurele – ACS Viitorul Târgu Jiu

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

CS Mioveni – FK Csikszereda

Universitatea Cluj – Ripensia Timișoara

Farul Constanța – CSM Reșița

Etapa 14:

Rapid – CSM Reșița

Ripensia Timișoara – Farul Constanța

FK Csikszereda – Universitatea Cluj

Dunărea Călărași – CS Mioveni

ACS Viitorul Târgu Jiu – Concordia Chiajna

CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele

Fotbal Comuna Recea – Pandurii Târgu Jiu

U Craiova 1948 SA – Metaloglobus București

Unirea Slobozia stă.

Petrolul Ploiești – SCM Gloria Buzău

Aerostar Bacău – ASU Politehnica Timișoara

Etapa 15:

ASU Politehnica Timișoara – Rapid

SCM Gloria Buzău – Aerostar Bacău

Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești

Metaloglobus București stă.

Pandurii Târgu Jiu – U Craiova 1948 SA

Turris Oltul Turnu Măgurele – Fotbal Comuna Recea

Concordia Chiajna – CSM Slatina

CS Mioveni – ACS Viitorul Târgu Jiu

Universitatea Cluj – Dunărea Călărași

Farul Constanța – FK Csikszereda

CSM Reșița – Ripensia Timișoara

Etapa 16:

Rapid – Ripensia Timișoara

FK Csikszereda – CSM Reșița

Dunărea Călărași – Farul Constanța

ACS Viitorul Târgu Jiu – Universitatea Cluj

CSM Slatina – CS Mioveni

Fotbal Comuna Recea – Concordia Chiajna

U Craiova 1948 SA – Turris Oltul Turnu Măgurele

Pandurii Târgu Jiu stă.

Petrolul Ploiești – Metaloglobus București

Aerostar Bacău – Unirea Slobozia

ASU Politehnica Timișoara – SCM Gloria Buzău

Etapa 17:

SCM Gloria Buzău – Rapid

Unirea Slobozia – ASU Politehnica Timișoara

Metaloglobus București – Aerostar Bacău

Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Turris Oltul Turnu Măgurele stă.

Concordia Chiajna – U Craiova 1948 SA

CS Mioveni – Fotbal Comuna Recea

Universitatea Cluj – CSM Slatina

Farul Constanța – ACS Viitorul Târgu Jiu

CSM Reșița – Dunărea Călărași

Ripensia Timișoara – FK Csikszereda

Etapa 18:

Rapid – FK Csikszereda

Dunărea Călărași – Ripensia Timișoara

ACS Viitorul Târgu Jiu – CSM Reșița

CSM Slatina – Farul Constanța

Fotbal Comuna Recea – Universitatea Cluj

U Craiova 1948 SA – CS Mioveni

Concordia Chiajna stă.

Petrolul Ploiești – Turris Oltul Turnu Măgurele

Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu

ASU Politehnica Timișoara – Metaloglobus București

SCM Gloria Buzău – Unirea Slobozia

Etapa 19:

Unirea Slobozia – Rapid

Metaloglobus București – SCM Gloria Buzău

Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timișoara

Turris Oltul Turnu Măgurele – Aerostar Bacău

Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești

CS Mioveni stă.

Universitatea Cluj – U Craiova 1948 SA

Farul Constanța – Fotbal Comuna Recea

CSM Reșița – CSM Slatina

Ripensia Timișoara – ACS Viitorul Târgu Jiu

FK Csikszereda – Dunărea Călărași

Etapa 20:

Rapid – Dunărea Călărași

ACS Viitorul Târgu Jiu – FK Csikszereda

CSM Slatina – Ripensia Timișoara

Fotbal Comuna Recea – CSM Reșița

U Craiova 1948 SA – Farul Constanța

Universitatea Cluj stă.

Petrolul Ploiești – CS Mioveni

Aerostar Bacău – Concordia Chiajna

ASU Politehnica Timișoara – Turris Oltul Turnu Măgurele

SCM Gloria Buzău – Pandurii Târgu Jiu

Unirea Slobozia – Metaloglobus București

Etapa 21:

Metaloglobus București – Rapid

Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia

Turris Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău

Concordia Chiajna – ASU Politehnica Timișoara

CS Mioveni – Aerostar Bacău

Universitatea Cluj – Petrolul Ploiești

Farul Constanța stă.

CSM Reșița – U Craiova 1948 SA

Ripensia Timișoara – Fotbal Comuna Recea

FK Csikszereda – CSM Slatina

Dunărea Călărași – ACS Viitorul Târgu Jiu

Vizualizări: 453

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: