UCB Târgu Jiu a fost învinsă de Universitatea Craiova

UCB Târgu Jiu a pierdut meciul din etapa a cincea a Diviziei A cu Universitatea Craiova. Echipa din Bănie s-a impus cu scorul de 35 – 27 în meciul disputat în week-end la  Sala Sporturilor „Ion Constantinescu“ din Craiova.

Gazdele de la Craiova au câştigat meciul cu studenţii din Târgu Jiu  cu scorul de 35-27, după ce la pauză au condus cu 18-13. Pentru formaţia gorjeană cel mai bun marcator a fost Ivănescu care a marcat de opt ori, iar pentru gazde Ianăşi a fost cel mai bun marcator, cu 9 goluri marcate.

În etapa a cincea, ultima din tur, în cel de-al doilea meci al seriei C, CSU Poli Timișoara a pierdut pe teren propriu, scor 22-37, în fața liderului seriei, CSM Școlar Reșița, într-un meci disputat la mijlocul săptămânii trecute,  iar CS Unirea Sânnicolau Mare a stat. După o pauză de două săptămâni, între tur şi retur, UCB Târgu Jiu va întâlni sâmbătă 16 martie, pe teren propriu, pe Unirea Sânnicolau Mare.