Victorie la „masa verde” pentru Țicleni

Petrofac Țicleni a mai bifat 3 puncte în lupta pentru promovare la liga a III-a. Şi asta în urma deciziei Comisiei de Apel din cadrul AJF Gorj care a decis ca Petrofac să câştige la „masa verde” meciul disputat în deplasare cu Ştiinţa Hurezani. Partida respectivă a fost întreruptă în minutul 52 la scorul de 1-0 pentru gazde după ce jucătorii de la Hurezani l-au agresat fizic pe arbitrul partidei, Robert Catană. Decizia iniţială a Comisiei de Disciplină a fost aceea de a rejuca partida, dar Comisia de Apel a decis ca Petrofac Ţicleni să câştige meciul cu 3-0. În cazul meciului întrerupt la Bîlteni între echipa gazdă şi Ştiinţa Turceni, Comisia de Apel a menţinut decizia Comisiei de Disciplină, aceea de a rejuca partida din minutul 1. Meciul de la Bîlteni a fost întrerupt în minutul 84 la scorul de 1-0 pentru gazde din cauza faptului că poliţistul responsabil cu ordinea nu mai era prezent la teren.