Victorie pentru Universitatea Craiova în cel de-al doilea amical

Universitatea Craiova a reuşit să se impună în amicalul cu WSG Tirol, scor 3-1. Oltenii au început mai greu meciurile amicale din Austria dar s-au descătuşat în cel de-al doilea amical.

Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 3-1 în meciul amical disputat marţi seara, cu austriecii de la WSG Tirol. Acesta a fost cel de-al doilea joc de verificare susţinut de jucătorii lui Marinos Ouzoudinis în cantonamentul din Austria. Gazdele au deschis scorul în minutul 20, după ce oltenii au irosit câteva ocazii mari prin Andrei Ivan şi Alex Cicâldău. Craiova  a egalat în repriza secundă prin Mihai Bălaşa, care a deviat cu capul o minge şutată de Nistor şi a preluat conducerea după golul lui Jovan Markovic, cu un şut plasat de la 10 metri. Rezultatul final l-a stabilit Reagy Ofosu, care a înscris după o acţiune personală purtată pe partea stângă.

Universitatea Craiova: David Lazar – Ştefan Vlădoiu, Mihai Bălaşa, Marius Constantin, Bogdan Vătăjelu – Alex Mateiu, Alex Cicâldău, Dan Nistor – George Cîmpanu, Andrei Ivan, Ştefan Baiaram (’31, Elvir Koljic; ’75, Ivan Mamut).

În minutul 62 au intrat şi restul jucătorilor: Mirko Pigliacelli – Ionuţ Mitran, Vladimir Screciu, Antoine Conte, Valerică Găman, Matteo Fedele, Ovidiu Bic, Reagy Ofosu, Jovan Markovic, Gustavo Vagenin.

Antrenor: Marinos Ouzounidis.