Medalii la Naţionalele Şcolare pentru atleţii de la Pandurii

Atleţii juniori ai clubului Pandurii au luat parte în acest week-end la Campionatele Naţionale Şcolare de la Bucureşti, reuşind să intre în posesia a două medalii de bronz prin Alexandru Staicu  care s-a clasat pe locul III la proba de 5000 de metri şi Mariana Fiica clasată pe locul III la 400 m garduri. La acelaşi concurs, un alt atlet al clubului Pandurii, pregătit de antrenoarea Viorica Dima, Iordache Claudiu a venit pe locul patru la 1500 metri şi a pierdut medalia pe final de cursă dar a făcut un nou record personal. Alin Drondoe s-a clasat pe locul cinci la 3000 m obstacole în condiţiile în care a alergat pe o ploaie torenţială. Mariana Fiica va participa în week-end-ul viitor la Campionatele Internaţionale de senioare ale României de la Constanţa, urmând să ia startul la 400 m garduri.

Alte două atlete de la Pandurii, Georgiana Dragotoiu şi Laura Popescu,  vor lua startul sâmbătă la Niş, în Serbia, la un concurs de semimaraton.