Pandurii II a debutat cu o înfrângere

Echipa a doua a clubului Pandurii debutat cu un eşec în deplasare în noul sezon. Cu un lot în cea mai mare parte schimbat faţă de ediţia precedentă de campionat, şi mult întinerit, Pandurii II s-a prezentat bine la startul jocului conducând cu 2-0 la pauză dar a pierdut până la final meciul cu FCM Târgovişte, scor 3-2, având în faţă  o echipă mai experimentată care are ca obiectiv în acest sezon promovarea în Liga a II-a.

Pandurii II au marcat prin jucătorii primei echipe Avramescu în minutul 12 şi  Bucur în minutul 31 şi au intrat la pauză în avantaj. În repriza a doua gazdele au reuşit să înscrie de trei ori şi au întors rezultatul prin golurile marcate de  Csiki. Petculescu şi Filip. (C.D.)