Pandurii II merg bine în amicale

Echipa secundă a pandurilor câştigă pe bandă rulantă în amicale. Micii panduri au învins ieri cu 3-1 ocupanta locului 2 din seria a III-a a ligii III, FC Balş. Elevii lui Adrian Bogoi şi Sorin Vintilescu au condus cu 2-0 prin golurile reuşite de Ţili şi Piţian şi au intrat la pauză cu un avantaj de un gol, 2-1 după reuşita oaspeţilor semnată de Recea. Repriza a doua a meciului a mai consemnat un gol marcat de Gavrilescu aşa că Pandurii II s-a impus în final cu 3-1. La meciul de ieri disputat pe terenul 3 din Complexul Sportiv Municipal Târgu Jiu au asistat Cristi Pustai şi Eugen Pîrvulescu, antrenorul principal al echipei mari şi preşedintele clubului. Aceştia au venit să vadă la lucru noua faţă a echipei secunde, una radical transformată în această iarnă, având în componenţă doar jucători până în 21 de ani. Pandurii II dispută astăzi de la ora 12:00 un nou amical cu liderul din campionatul judeţean Gorj, Gilortul Cărbuneşti. Meciul se va juca tot pe terenul 3 al Complexului Sportiv Municipal Târgu Jiu. (A.P.)