Viitorul Târgu Jiu va fi televizată la meciul cu FCU Craiova

FRF a anunţat programul etapelor 4 și 5 ale Ligii 2 și meciurile televizate. Meciul din etapa a 4-a dintre Viitorul Târgu Jiu şi FCU Craiova, programat 20 septembrie, va fi transmis în direct de televiziunile deţinătoare de drepturi.

După primele trei etape care s-au desfășurat deja din noul sezon al Ligii 2, probleme cu infectările cu COVID-19 au avut doar două jocuri, unul dintre ele (”FC U” Craiova – Ripensia) disputându-se deja, iar celălalt (Metaloglobus – Pandurii) încă neprimind un verdict din partea Comisiei de Disciplină și Etică a FRF.

Programul jocurilor din cadrul etapelor 4 și 5 a fost stabilit, acestea urmând a avea loc în intervalul 19-29 septembrie. În etapa programată  în weekend va sta Dunărea Călărași, iar în următoarea etapă nu va juca ACS Viitorul Târgu Jiu. Atât în etapa a 4-a, cât și în a 5-a, sâmbăta, de la ora 11:00, sunt programate câte șase meciuri.

În etapa a 4-a Pandurii Târgu Jiu va juca în deplasare, cu Concordia Chiajna, sâmbătă, cu începere de la ora 11:00, iar Viitorul Târgu Jiu va întâlni, pe teren propriu, pe FCU Craiova, meciul fiind transmis în direct duminică, cu începere de la ora 12:30 a informat liga2.ro, singurul site național care scrie exclusiv despre fotbalul din ligile inferioare, şi care transmite în direct aspecte de la toate meciurile din Liga 2, inclusv cele de la Târgu Jiu.

Program etapa 4:

sâmbătă, 19 septembrie, ora 11:00

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

Farul Constanţa – SCM Gloria Buzău

CSM Reșița – ASU Politehnica Timișoara

Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău

CSM Slatina – Fotbal Comuna Recea

Dunărea Călărași stă.

sâmbătă, 19 septembrie, ora 14:30

Rapid – Turris Oltul Turnu Măgurele – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

duminică, 20 septembrie, ora 12:30

Viitorul Târgu Jiu – FCU Craiova– DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

luni, 21 septembrie, ora 18:00

FK Csikszereda – Petrolul Ploiești – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

 marți, 22 septembrie, ora 19:00

Universitatea Cluj – Unirea Slobozia – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Program etapa 5:

sâmbătă, 26 septembrie, ora 11:00

Aerostar Bacău – FK Csikszereda

ASU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara

SCM Gloria Buzău – CSM Reșița

Unirea Slobozia – Farul Constanţa

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Turris Oltul Turnu Măgurele – Concordia Chiajna

Viitorul Târgu Jiu stă.

sâmbătă, 26 septembrie, ora 12:30

Fotbal Comuna Recea – Rapid – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

sâmbătă, 26 septembrie, ora 18:45

Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

duminică, 27 septembrie, ora 12:00

Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

marți, 29 septembrie, ora 19:00

FCU Craiova – CSM Slatina – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Vizualizări: 806

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: